Další kontrolní vyšetření 6.2019

6. Operace třetí - do třetíce všeho nejhoršího

4. června 2013 v 18:51 | Kastina
K plánované operaci jsem nastoupila ve středu 29.5. 2O13.

Byla jsem rozmrzelá a naštvaná na celý svět , protože jsem na tuhle operaci vůbec jít nemusela, jsem jen obětí neschopnosti komunikace mezi pár lidmi .

Lékaři a sestry jsou zde stále stejní, nic se nemění. Večer mi manžel oholil hlavu... klasika. Oba jsme byli nervózní, rizika byla velká, ale nedalo se jinak. Prof.S. s operací souhlasil jen proto, že byla ve hře protonová léčba, jinak by operaci odmítl, i on riskoval mnoho. Stejně bych umřela, když ne hned ... za pár měsíců určitě. Takhle je šance, že proton zbytek nádoru aspoň zastaví v růstu.

Na sál jsem jela 30.5. v 7.15 vše notoricky známé, děsivé.
Operace trvala 8 hodin, z toho 2 hodiny opět nemohli zastavit krvácení. Prof.S. říkal, že MRI byla dost zkreslující, byl tam obrovský tlak, nádor se doslova vyvalil ven, byl natlačen na týlní kosti a v reálu daleko větší. Bohužel zase se podařilo vzít jen část a ani ne uvolnit celý kmen jak bylo původně v plánu. Musel by operovat znova a z jiné strany a to už odmítl... moc rizikové.

Probudila jsem se po krátkém umělém spánku na KARIM bylo 30.5 cca 22hod. večer. První co mě napadlo, bylo zkusit zda hýbu nohama a rukama, to bylo v pořádku. Oči - vidím, ucho - slyším, lícní nerv - dobrý… oddechla jsem si. Lékař mi během hodiny nechal vyndat intubační trubici, žaludeční sondu... a ráno už mi nesli snídani. Zvládla jsem se i umýt na posteli, prostě pohoda.
Odpoledne mě převezli na JIP, kde jsem strávila další 2 dny. Vše probíhalo v pohodě, bez potíží. Seděla jsem už první den, vstala druhý, bez bolestí, motání hlavy atd. Dr. říkal, že se mi muselo opravdu ulevit, protože ten tlak byl obrovský takže jsem na tom vlastně lépe než před operací.

2.6. jsem byla převezena na normální pokoj a 5.6 propuštěna domů.
Krásnější o 14 úžasných stehů na hlavě.

No a teď začíná fáze číslo dvě - opět onkologie. Celý kolotoč znova - podání žádosti KOC o protonovou léčbu, schválení nebo zamítnutí . Při schválení následně odeslání žádosti do VZP schválení nebo zamítnutí a při schválení rozhodnutí kde léčba bude. Ještě není vyhráno...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.