Další kontrolní vyšetření 6.2019

12. Už jen 22 dní...

29. srpna 2013 v 9:41 | Kastina
Dnes je 29.8. Jsem v Mnichově 29 dní.
Mám za sebou 21 frakcí. Cítím se relativně dobře, kromě přetrvávající únavy a občasného bolení hlavy, vzhledem k otokům mozku. Beru ale léky takže bolesti snesitelné.

Měla jsem tu na 12 dní rodinu. Manžela a obě děti. Uteklo to rychle. Jak vzácné jsou pro mne tyhle, pro mnohé naprosto všední chvilky. Dětem se v Mnichově moc líbilo, navštívili jsme společně Zoo, See Life i muzeum.


Už pár minut po jejich odjezdu mi začalo být smutno. Děti se též těžko loučily. Manžel má spoustu starostí. začíná škola, školka a vše je na něm. Musí vše zajistit, postarat se.

Můj život zde bych mohla přirovnat k tzv. nouzovému režimu. Ćlověk se omezí jen na to nejnutnější co potřebuje ke každodennímu fungování - snídaně, frakce, oběd, večeře, sprcha, spánek. Na nic víc není chuť ani energie. Těžko zvládám samotu. Moc se těším domů. Chybí mi ten blázinec, každodenní kolotoč kolem dětí, všední starosti, přátelé, rodina.

Přesto všechno jsem opravdu moc ráda a vděčná, že mi bylo umožněno léčit se. Vím že je spousta lidí co čekají marně na možnost proton terapie. Ani tady v Německu není proton léčba samozřejmostí. Mnichov zvládnu, beru to jako další životní zkušenost. Měla jsem velké obavy a strach, ale nic se nejí tak horké jak se uvaří. I když léčba v Praze by byla mnohem snažší pro mne a moje blízké, děkuji VZP za Mnichov a za šanci žít déle .
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.