Další kontrolní vyšetření 6.2019

10. Začínám ... 51 dní

4. srpna 2013 v 21:35 | Kastina
Dnes je 4.8. Jsem 4. den v Mnichově.
Mám za sebou 2 frakce. Cítím se dobře i když unaveně.
Manžel je tu s semnou, bude tu až do úterý, potom odjede a přijede zase až za cca 14 dní i s dcerkama.
Při příjezdu mi řekli, že frakcí bude 37 a ne 30 jak bylo původně v plánu. Budu tu tedy o 9 dní déle (20.9).
Personál je tu moc milý, všichni vědí že neumím jazyk. Mluví na mě jednoduchými slovy a pomalu, případně ukážou rukama, zatím to jde. Mám napsáno pár frází, postupně se je učím. Na složitější debaty a jednání s lékaři mám na telefonu k dispozici překladatelku.

Manželovi ubytování přislíbila zaplatit VZP. Mám nárok na doprovod pokud je léčba v zahraničí. Tohle jsem se dozvěděla jen díky onkologovi z RPTC. Z VZP mi nikdo takovou informaci neposkytl. Můžeme být tedy společně a náklady nebudou tak vysoké. Cena za noc, pro hosta,je zde 90-140€ což by bylo pro nás příliš.

Při začátku terapie se v přípravně obléknu do připraveného oblečku pro pacienta. Lehnu si na lůžko, připevní mi zakusovadlo a jedeme k protonovému zářiči.
Protonový zářič je obrovský kolos. Připomíná mi buben automatické pračky, který se otáčí dokola. Robotické rameno s lůžkem si samo najede do požadované polohy. Než mě ozáří udělají kontrolní rtg. Při jedné frakci ozařují nádor zleva i zprava. Záření samo o sobě není nijak bolestivé. Vše trvá asi tak 3O minut. Tzn. 5x týdně rtg , 5 x týdně proton beam therapy ... no mě už to může jedině pomoci :o).


Bohužel o víkendu se v hotelu nevaří. Dostanu na ruku 40€ na víkend a musím si stravu zajistit sama. Restaurace jsou mimo mísu. Akční menu se v Mnichově nevede a klasický oběd vyjde na cca 20€. Takže zbývá obchod a studená kuchyně př. nějaký polotovar, ale to je též trochu problém, protože v hotelu není kuchyňka ani mikrovlnná trouba.
Přes týden mám zajištěnou stravu v hotelové restauraci. Jídlo je 3x denně formou bufetu. Kombinace jídel jsou pro Čecha trochu nezvyklá. Smažený řízek s rýží nebo plněná paprika s nokama, ale zase je tu hodně zeleninových salátů, dezerty.

Bohužel je v Mnichově celkově hodně draho. I když je zde velká možnost kulturního a sportovního vyžití, brzdí to finance. Mnichov je každopádně krásné město a Němci mi přijdou jako fajn lidi co si umí život užít. Je zde spousta cyklostezek, jízdních kol víc než aut. Všude stromy. Řeka Isar která protéká městem je nádherná a čistá. Celé léto je podél řeky Isar grilovací ráj, schází se tam celé rodiny, přátelé, známí a společně grilují, denně pokud je hezké počasí. Jsou tu krásná jezera s nádhernou čistou vodou kde se dá koupat. My byli zatím jen u Starnberger See. Cestou do Mnichova jsme se stavili u Chiemsee. Na koupání, ale nebyl čas. Dnes jsme navštívili místní atrakci Floßfahrt. Super zábava, lidé na voru tancují, hraje živá hudba, každý krigl piva v ruce :o) plují po řece, sjíždí jezy.

Zítra bychom se rádi podívali do centra. V úterý mi manžel odjede a sama asi nebudu nikde pobíhat, ztratila bych se :o)). Navíc postupně během ozařování budu pravděpodobně víc a víc unavená, takže na nějaké výlety, ani nebude energie...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alena Komínková Alena Komínková | E-mail | 7. srpna 2013 v 12:17 | Reagovat

přeji vám ze srdce, ať to pomůže .sama právě taky prodělávám léčbu, ale chemoterapiemi.Je to taky náročné to zvládnout-vydržet.Tak hlavně sílu ♥

2 Věra Cinková Věra Cinková | E-mail | 7. srpna 2013 v 17:51 | Reagovat

Moc a moc Vám přeji at už máte léčbu úspěšně za sebou.
hlavně mě mrzí,že musíte být tak daleko od svých blízkých, když protonové centrum je i u nás.Jenže proč by to šlo jednoduše,když to jde složitě.Pro pojištovnu je to levnější ovšem pro Vás zatěžující dlouhá cesta a léčba v cizí zemi.Také se léčím s rakovinou,vím tedy jak se vše člověku snáší,když je mu zle :-(.
Přeji hodně síly Vám,blízkým i p.Komárkové,co psala přede mnou.

3 Petra Petra | E-mail | 8. srpna 2013 v 9:42 | Reagovat

Nyní jsem dočetla Váš příběh a ze srdce Vám přeji uzdravení. Celé rodině hodně zdraví, ať jste brzy už jen a jen spolu.Petra

4 Věra Cinková Věra Cinková | E-mail | 8. srpna 2013 v 10:35 | Reagovat

Paní Komínková,omlouvám se za zkomolení Vašeho jména.

5 sona sona | E-mail | 8. srpna 2013 v 12:42 | Reagovat

Se zatajenym dechem a slzami v očích ctu cely blok...mám neuvěřitelnou úzkost a strach. Vzivam se do vas a cítím na druhou stranu obrovskou naději,sebezapreni,sílu,lásku a pocit nutnosti jít do předu...nebudu říkat,ze jste statecna,protože vám nic jiného nezbývá,nemohla jste si vybrat....prostě musíte...jen vám asi podekuju za to,ze se takto podelite a trochu osvetite lidem,zdravým lidem,možná i TEM pitomcum z VZP,ze každý ma právo žít a to jak žije a co to pro něho znamená...
Věřte,ze alespoň pro me, bude tento příběh nezapomenutelný a já věřím,ze s dobrým koncem. Ze srdce vám to já se svou rodinou přejí! :-)

6 anna anna | E-mail | 13. září 2013 v 23:00 | Reagovat

Divíte se, že pojišťovna šetří?, já ne, když v TV řekli, že ředitel VZ má měsíčně 220 000 Kč, tak pacienti nemají šanci, úředníci by měli málo. Blila bych, pardon, jinak to nemůžu napsat, je něco moc prohnilého ve státě českém.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.